Новий рік стуками маленькими кроками до нас, день за днем й так приближається. Все залишає менше часу для підготовки й вирішення всіх наших забаганок. Застілля потрібно теж витрати завчасно. Що? Де? З чим і ким? Для початку визначитись з закусками, салатами, основними стравами та десерти. Зупинимось на салатах, на одному із них апетитна новинка „Новий рік“. Його шикарне оформлення просто зашкалює. Кожна виделка буде попадати в червоний чобіток, а середина вражає своєю пікантністю. Не ординарне оформлення у вигляді чобітка дасть новорічного настрою й настрою на всі дні. Тому мерщій беремо ручки й записуємо в кулінарну книгу рецепт нового новорічного салату „Новий рік“.
Потрібно придбати такі інгредієнти:
Картопля середніх розмірів – 1-2 штука
Морква більшого розміру – 1 штука
Оселедець філе – 1 штука
Цибуля ріпчаста – 1 штука
Буряк червоний – 1 штука
Майонез – 200 грамів
Сирок плавлений – 50 грамів
Гранат спілий – 1 штука
Короткий опис основних інгредієнтів та технологія приготування
Картопля твердих сортів, це рожева, яка чудово підходить для приготування салатів, вона зберігає форму при різці й не розвалюється в салаті при перемішуванні. Трохи м’якша іде жовта, а для пюре підійде біла, яка добре розварюється. Вибрали картоплю не пошкоджену і добре вираженого кольору, чим темніший сорт, тим більше вона буде твердішою. Добре миємо під проточною водою, ставимо у каструлю, заливаємо теплою або холодною водою й варимо до готовності. Краще варити в мундирах, вона зберігає більше корисних вітамінів. Зливаємо воду та даємо часу для повного охолодження. Потім обчищаємо від шкірки й натираємо на дрібній терці.
Всі вже знають, що варена морква містить більше вітамінів, як запечена чи тушкована або варена без шкірки. Найкраще для салату вибрати однакових розмірів, би час приготування був однаковий. Моркву добре миємо під проточною водою. Ставимо у каструлю й заливаємо холодною водою. Час варіння моркви 20-25 хвилин, від початку закипання. Після варіння заливаємо холодною водою й ставимо, щоб остигла. Обчищаємо від тоненької плівки, й натираємо на малій терці.
Оселедець краще брати вже почищений, оскільки в ньому вже майже немає кісток, але ще потрібно вибрати, які ще буде видно чи відчутно. Знімаємо шкіру й акуратно нарізаємо на дрібний кубик.
Вибираємо ріпчасту цибулю, середніх розмірів. Обчищаємо, промиваємо й дрібно нарізаємо. Для різноманітності кольорів, можна взяти синю кримську цибулю.
Вибрали середнього розміру буряк, промиваємо під проточною водою й ставимо в каструлю, заливаємо холодною водою та варимо до готовності 40 хвилин, залежить від розміру буряка, якщо що більший, то довше прийдеться варити. Зварений буряк охолоджуємо у тому ж відварі не вибираючи, потім обчищаємо та натираємо на дрібній терці.
Майонез використовуємо 30% жирності. Оскільки у святковий час завжди багато їжі, то потрібно, щоб був салат й корисним.
Сирок плавлений, акуратно натираємо на дрібній терці, й будемо використовувати для кінцевого оформлення, чудового новорічного салату.
Гранат часто використовують у кулінарії в зимовий період. Оскільки саме пізня осінь й зима, добре достигне гранат. Він має тверду шкірку, яка допомагає йому довго зберігатись. Соковита середина, має велику кількість вітамінів, тому часто рекомендують їсти в кого низький гемоглобін та чудово підвищує імунну систему. Тому й використовують у салатах та других м’ясних стравах, десертах. Також вживати гранат самим, лише зняти верхню шкірку, оскільки її важко знімати, тому й багато людей відмовляються від нього.Для яскравого салату потрібно вибрати спілий гранат та зняти акуратно тверду шкірку, щоб не пошкодити зернятка. Зернятка граната будемо використовувати при оформленні чобітка.
Беремо велику порційну тарілку й зразу будемо викладати всі підготовлені продукти у вигляді чобітка, та кожен шар змащувати майонезом. Спочатку рівномірно ставимо картоплю, майонез. Далі кладемо потерту моркву й змащуємо майонезом. Рівномірно розкладаємо оселедець й присипаємо подрібнену цибулю. Потім викладаємо червоний буряк,
та зверху рівномірно по всій площині й краї обмащуємо майонезом. Зерна граната викладаємо у вигляді чобітка, а в горі чобіток прикрашаємо тертим сирком, ніби кожушок. Прикрашаємо зеленою цибулею та їмо новий новорічний, спокусливий салат „Новий рік“. Смачного!