Дуже круто, коли навкруги все добре, нас нічого не турбує й так хочеться дивувати своїх рідних різними смаколиками. Готувати те, що близьке до душі й знаєш, що тебе завжди оцінять. Якщо на святковий стіл приготувати більше різновидів салатів, то менше тоді прийдеться готувати других страв. Тому приготуємо вишуканий й смачний салат „Величність“. На основах інтернету такого рецепта немає. Тому-то його дійсно треба спробувати, бо сам вигляд нас зачарує. В осінній похмурий час, морква вразить яскравим кольором. Витончені смаки поєднання, на довго запам’ятаються. Тому, що вона поєднається з багатьма продуктами. Зберігайте у своїх кулінарних записниках найновіші й найсмачніші салати. Завжди експериментуйте та отримайте нові смакові властивості, бо лише від одного продукту можна змінити смак до невпізнанності. В більшості за кордоном поєднання зовсім інше, їм не зрозуміти наші поєднання, а нам їхні. Отже, підготуємо продукти, які потрібно для святкового салату „Величність“:
Морква – 1 штука
Картопля – 1 штука
Яйця – 2 штуки
Сметана – 150 грамів
Лосось (малосолений) – 200 грамів
Коротко про користь продукту та технологія приготування
В даному салаті використовують варену моркву. Тож коротко проте, яка вона корисна й необхідна для людського організму. Варена морква одна з овочів, яка при варінні не втрачає свої властивості. Моркву варять, тушать, запікають, сушать й вживають сирою. Вона корисна при щоденному вживанні, оскільки помагає в багатьох випадках з хворобами серця чи судинами. Варену моркву можна вживати людям всієї категорії, навіть дають малюкам при прикормі. При варінні вона стає м’якішою, легко нарізається. Має специфічний запах та солодкуватий присмак. У вареній моркві зберігаються такі корисні властивості: вітаміни А, К, мікро та макроелементи, цукор, ефірна олія. Є корисною для годуючих мам, але потрібно вживати не раніше ніж місяць після пологів. Підвищує гемоглобін, розчищає судини. Для варіння обирають одного розміру, так щоб час варіння був однаковим. Моркву добре промиваємо під проточною водою й ставимо варити, не очищена морква при варінні не втрачає свої властивості. Після закипання варимо 20-30 хвилин. Добре охолоджуємо й нарізаємо на дрібній терці.
Картопля є дуже поширеним коренеплодом у нашому регіоні. Вона ситна і її широко використовують у кулінарії, для смаження, варіння, тушування. Та й для багатьох страв, салати, закуски, перші й другі страви, основні страви з картоплі їх дуже багато деруни, палюшки, використовують як начинка для вареників. Є багато сортів картоплі, для варіння можна використовувати любу, але найкраще біла підійде до пюре, жовта для перших страв, а рожеву, синю використовують для запікання, й краще вона підійде до салатів. Оскільки при варінні вона не розварюється й добре тримає форму. Для нашого смачного салат рулету будемо використовувати, середньої картоплини. Треба вибрати тверду й не пошкоджену, бо як буде ще й зелена або м’яка, то ніякої користі від неї не буде. Картоплю добре промивають під проточною водою, ставлять у каструлю й заливаємо холодною водою. Варимо 20-25 хвилин після закипання. Після охолодження картоплю обчищаємо й натираємо на дрібній терці.
Яйця курячі їдять майже по цілому світу. Це корисно, смачно, ситно, легко й апетитно. Здоровий спосіб життя з’їдати двоє яєць на добу, для дітей одне. Вони дуже широко використовуються в кулінарії починаючи від закусок й закінчуючи десертами. Напевно не знайдеться жодної господині, яка немає в холодильнику яєць. В основному сніданком є смажені яєчня чи омлет, так само й варені. Це швидко, доступно й корисно, у вареному яйці міститься більше вітамінів ніж м’ясі. Отже, варимо яйця правильно. Спочатку промити яйця під проточною водою й ставимо у каструлю, заливаємо холодною водою, щоб повністю яйця були вкриті водою. Після закипання варимо 8-10 хвилин, цей спосіб називають круто зварені яйця. Потім зливаємо всю воду й насипаємо холодною, загартовуємо яйця. Знімаємо шкаралупу й тоді тремо на дрібній терці.
Сметану використовуємо 15% жирності.
Використовуємо червону рибу, треба вибрати гарну частину, й одночасно, щоб була якісна. Бо не кожен може собі дозволити таку рибу, це вважається вже розкіш. Тому хоть на свята, але їсти потрібно кожні три дні, щоб забезпечити організм людини всіма корисними властивостями. Готову малосолену рибу нарізаємо на довгі смужки.
Беремо килим для ролів, будемо закручувати як роли. На килимок ставимо тонким шаром у вигляді квадрата виставляємо терту моркву, 1 столову ложку сметани, за нею шарами терту картоплю, знову сметану, тепер яйця терті і сметана, далі ставимо на середину викладаємо смужки риби, й звертаємо килимок легкими рухами, формуючи рол. Після форми обережно викладаємо на порційну тарілку та ріжемо три кусочки як роли, би добре було видно розріз. З боку прикрашаємо кусочками риби й зеленню.
Споживайте з користю вітамінний й апетитний салат „Величність“!